سایر سرویس ها
برگزاری دوره های آموزشی تخصصی
مشاوره
(Multi Protocol Label Switching) MPLS
قابلیت برقراری ارتباط را برای شعبات یک سازمان در سطح استان و حتی کشور در یک یا چند نقطه را دارد. از ویژگی های بارز این سرویس سرعت های متفاوت و امنیت بسیار بالای آن می باشد. برای مثال شعبه مرکزی استان در هر صنفی می تواند با این سرویس با شعبه مرکزی خود در سطح کشور و پایتخت متصل شود.
ارتباط یک خط از این سرویس بسیاری از سازمان ها می توانند شبکه های موسوم به شبکه WAN خود را راه
اندازی نمایند.
(Point to Point) PTP
این سرویس برای برقراری ارتباط بین دو مرکز یا دو نقطه از یک سازمان یا شرکت با حداکثر قابلیت امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. برقراری این سرویس از طریق فیبر نوری، کابل مسی و امواج رادیویی امکان پذیر است.
(Point to Multi PointPTMP
این سرویس همان سرویس PTP است با این تفاوت که به جای ارتباط بین دو نقطه، بین چند نقطه ارتباط برقرارمی کند. این سرویس قابلیت برقراری ارتباط شعبات یک سازمان مثل بانک ها، دانشگاه ها ودانشکده ها
و …. به شعبه مرکزی را به عهده دارد.
Interanet
اینترانت یک شبکه اطلاع رسانی داخلی، مربوط به یک سازمان(درون سازمانی)یا مجموعه خاص بر اساس پروتکل های اینترنت نظیر HTTP و TCP/IP شکل می گیرد که به صورت منطقی یا فیزیکی از اینترنت جدا می باشد. این شبکه ها معمولاً ترکیبی از شبکه های WAN و LAN هستند(مبتنی بر بسترشبکه محلی و پر سرعت می باشد). نمونه شبکه های اینترانتی مثل: شبکه های علمی کشور، دانشگاه ها، موزه ها، سینماها، سازمان بنادر و … به عبارت دیگر در یک جمله ساده می توان گفت که اینترانت یک اینترنت خصوصی است.
INTERNET
اینترنت یک شبکه اطلاع رسانی جهانی با پروتکل های مشخص شکل می گیرد یعنی یک شبکه جهانی وب(WWW) می باشد. برخی از عملیاتی که از طریق شبکه اینترنت قابل انجام است شامل خواندن صفحات
اطلاعات، تجارت الکترونیک (E-commerce)، دریافت نرم افزار (Software Download) ، گپ زنی (Chat) ارسال ودریافت پیامها( E-mail) و…. می باشد.
روش اتصال با اینترنت از دو طریق امکان پذیر است:
دسته اول: مشترکین تلفنی (ADSL یا Dial up ) هستند و با توجه به اینکه هرخط تلفن قابلیت استفاده از دیتا با سرعت های مختلف رادارند لذا هرکدام از مشترکین تلفنی مشترکین بالقوه شبکه دیتا نیز محسوب می شوند.
دسته دوم: مشترکین خصوصی که با یک خط اختصاصی به نزدیک ترین شبکه دیتا ارتباط برقرارمی نمایند.
وسرویس های قابل ارائه شامل:x. 25 ، VPN، x.28 ، MPLS ، PTMP ،PTP ، INTRANET و INTRNET می باشد.
۹۷۱۱
به منظور رفاه حال مشترکین متقاضی اینترنت به خصوص دانشجویان که از سطح درآمدی سرانه کمتری برخوردار هستند شرکت مخابرات استان مازندارن امکان ارتباط اینترنتی بدون username و password به صورت رایگان در برخی از ساعات شبانه روز را فراهم آورده است.
شبکه خصوصی مجازی(Virtual Private Network)
امکان اعمال مدیریت بر تمامی شماره تلفن های پراکنده و متعدد یک شرکت که در مجتمع های مختلف قرار گرفته اند، با این سرویس فراهم می شود. مشترکین این سرویس که تشکیل یک شبکه خصوصی مجازی(VPN) را داده اند، دارای شماره داخلی مختص خود می باشند. از جمله قابلیت های این سرویس، امکان برقراری مکالمه بین مشترکین یک VPN و نیز مشترکین خارج از VPNو همچنین مدیریت بر تعداد مکالمات ورودی و خروجی است. در این سرویس می توان هزینه مکالمه از مشترک یا حساب خاصی کسر کرد.
سرویس های تلفن ثابت
ایوان( E1)
در این نوع ارتباط مشترک به صورت لینک Mb/s 2 با یکی از مراکز تلفن اتصال می یابد. هر لینک از این ارتباط معادل۳۰ خط تلفن می باشد و ضمناً واگذاری امکان ۱E جهت برقراری ارتباط تلفنی یا اینترنت مشترکین می باشد. جهت واگذاری نیاز به پرداخت کلیه هزینه های طرح و نصب تجهیزات از مخابرات تا محل متقاضی توسط مشترک می باشد.
ثبت مشاغل
برای اعلان بهتر و دقیق تر شماره تلفن های برخی از مشترکین تجاری، دولتی، اداری، نظامی، انتظامی و هم چنین متقاضیان ثبت شماره تلفن همراه از طریق ۱۱۸ ، شرکت مخابرات اقدام به ثبت مشخصات عناوین شغلی مشترکین مذکور درسامانه پاسخگویی ۱۱۸ نموده است. در همین راستا شرکت ها، سازمان ها، تجار و کسبه می توانند جهت دسترسی سریع و آسان متقاضیان و مشترکین شماره مورد نظر حتی تلفن همراه را در این سامانه ثبت نمایند.
Announce
شرکت مخابرات استان مازندران قابلیت ارسال هرگونه پیام صوتی اعم از پیام های تبلیغاتی، هشداردهند، آموزشی و ….. را از طریق تلفن ثابت به مشترکین تلفن درسطح استان را دارد.
سیم خصوصی
سیم خصوصی عبارت از یک زوج رشته سیم است که بین دو نقطه (در محدوده شعاع عمل تلفن شهری) برای یکی از موارد ذیل با صدور مجوز لازم واگذار می شود:
– استفاده نقطه به نقطه
– به همراه مدار و برای بهره گیری از مدار واگذاری
– انتقال سایر امکانات مخابراتی
سیمهای خصوصی منحصراً به سازمان های دولتی و وابسته به دولت و اشخاص حقوقی واگذار می شود. واگذاری سیم خصوصی منوط به پرداخت سپرده سیم خصوصی و هزینه سیم کشی به عنوان هزینه اولیه و هزینه نگهداری ماهیانه توسط مشترک می باشد.

دانلود متن کامل این پایان نامه در سایت abisho.ir