شماره تلفن های ۴ و ۵ رقمی
به منظور رفاه حال مشتریان سازمان ها و نهادهای مختلف، شرکت مخابرات ایران و استان مازندران شماره تلفن های چهار و پنج رقمی را جهت برقراری تماس راحت تر و ساده تر در سطح کشور، استان و شهر نموده است. در حال حاضر شرکت مخابرات استان مازندارن در دو سطح استان و شهرستان شرایط اجاره این شماره ها را فراهم آورده است که با اجرای طرح هم کدی استانی (یکی شدن کد همه شهرهای استان) این شماره ها در سطح استان یکی خواهند شد.
با استفاده از این ارتباط یک موسسه یا سازمان با اخذ پیش شماره چهار یا پنج رقمی خاصی از یک مرکز تلفن، دارای ارتباط مستقیم و اتوماتیک می گردد و دیگر نیاز به تلفنخانه جهت ارتباط با تلفنهای داخلی خود ندارد.
ممکن است مشترک تقاضای کابل اختصاصی مرتبط با دستگاههای سوئیچنیگ وMDF تلفن شهری را به منظور تخصیص پیش شماره و فراهم آوردن ارتباط مستقیم (DW) داشته باشد. در این مورد پس از تهیه طرح، با هماهنگی قسمت توسعه مهندسی و مراکز تلفن و اخذ هزینه طراحی، قسمت واگذاری ارتباط، هزینه های سیم خصوصی، سپرده سیم خصوصی و تار نوری از مشترک دریافت و قرارداد تنظیم می گردد.
ویدئو کنفرانس:
این شبکه با برقراری ارتباط صوتی و تصویری زنده جهت برگزاری هر گونه گردهمایی از قبیل جلسات اداری، کلاسهای آموزشی، سمینارهای علمی، مراسم افتتاح از راه دور و در نقاط مختلف در سطح استانی و کشوری قابل استفاده است. شرکت مخابرات استان مازندارن هم در زمینه ایجاد سایت ویدئو کنفرانس و هم چنین در اختیار قرار دادن سایت ویدئو کنفرانس شرکت مخابرات استان مازندارن آمادگی لازم را دارد.
از ویژگی های عمده شبکه ویدئو کنفرانس می توان از موارد زیر نام برد:
– امکان استفاده از سایت سیار در محل متقاضی در سطح استان
– کیفیت فوق العاده صدا و تصویر
– بهره گیری از دو بستر انتقال۱ Eو IP
– سرعت بالای نمایش و استفاده از سیستم PAL
– امنیت بالا
– امکان نمایش ۱۶ تصویر مجزا و همزمان
-:Voice Activing نمایش اتوماتیک تصویر هر سایتی که شروع به صحبت می کند
– ورودی و خروجی تصویر:XGA امکان اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ جهت نمایش فایل
– پشتیبانی همزمان از سه مانیتور مجزا
-Voice Tracking : ردیابی صدای فرد گوینده و تنظیم اتوماتیک و هوشمند دوربین روی سخنگو
– قابلیت نمایش: PIP نمایش همزمان سایت خودی و سایت مقابل در یک تصویر
– Echo Cancellation : حذف صداهای اضافی و عدم برگشت صدا (افزایش کیفیت صدا)
– امکان ضبط محتوای جلسات
– برپایی جلسات درمحیط امن وضدهرگونه نفوذ و شنود
– برپایی جلسات بارعایت پیشرفته ترین الگوریتمهای رمز نگاری
مکالمه رایگان
مشترک این سرویس می پذیرد که هزینه مکالمات دریافتی به عهده او باشد. مؤسسات و مشاغل تجاری و
خدماتی که فعالیت آنان براساس دریافت سفارش از مشتریان است، می توانند از مزایای این سرویس بهره مند شوند.
دارنده این سرویس با اعلام یک شماره از شبکه مخابرات، می تواند تمامی مکالمات خود را دریافت کند و به
عبارتی همه تماس ها را به موفقیت تبدیل کند. زیرا در صورت اشغال یک خط، مکالمات به خطوط دیگر غیراشغال منتقل و هدایت می شود. از مهمترین مزایای این سرویس، علاوه بر موارد فوق، اعمال کنترل و نظارت بر روی تعداد تماس ها از طرف متقاضیان می باشد.
مکالمه کنفرانسی
این سرویس تامین کننده یک مکالمه تلفنی است که در آن مشترک خواهان درخواست ارتباط صوتی با بیش از یک نفر را دارد. مکالمات کنفرانسی ممکن است به طریقی طراحی شوند تا مشترک مخاطب بتواند در حین
مکالمه وارد شود یا طوری برقرار شود که مشترک مخاطب فقط بتواند به صحبت ها گوش کند و امکان صحبت کردن نداشته باشد.
طرح های اختصاصی سیم مسی و فیبر نوری
شرکت مخابرات برای برخی ازمتقاضیان تلفن ثابت که در خارج از مرز مراکز مخابراتی و یا بین دو ساختمان یا دو نقطه بدون عبور از مراکز مخابراتی و MDF، تقاضای برقراری ارتباط دارند نسبت به طراحی وسیم کشی خطوط مسی یا فیبر نوری (حسب درخواست) اقدام وحسب فهرست بها ، عقد قرارداد واخذ هزینه به صورت طرح اختصاصی انجام می گیرد.
از جمله مزایای فیبر نوری در مقابل سیم مسی می توان به مواردی از قبیل :
۱- پهنای باند وسیع ۲- قطرو وزن کم ۳- مصونیت در برابر تداخل واثرات القایی ۴- عدم وجود هم شنوایی قابلیت حمل و ارسال باهزینه کم ۵- ارزانی وفراوانی مواد اولیه درطبیعت ۶- سهولت نصب یا کابل کشی ۷- سادگی توسعه ی ظرفیت ۸- درجه اطمینان بالاو سهولت نگهداری ۹- طول عمر زیاد ۱۰- ایمنی پیام دربرابراستراق سمع ۱۱- کمتر شدن تکرارکننده ها ۱۲- مقاومت بیشتردربرابرتغییرات دما و شرایط جوی اشاره داشت.
به خاطر مزایای موارد بیان شده فوق بسیاری از سازمان ها علاقمند به استفاده از بستر فیبر نوری هستند.
سایر سرویس های مخابراتی
برگزاری دوره های آموزشی تخصصی
شرکت مخابرات استان مازندران باداشتن کارشناسان متخصص ومجرب درزمینه سیستم های مخابراتی از جمله فیبر نوری وسوئیچ های مخابراتی، دیتا، کامپیوتر، IT ، و هم چنین باداشتن امکانات و فضای آموزشی، مناسب آمادگی لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای دانش پژوهان، دانشجویان، ارگان ها، نهادهاوسایر سازمان ها را دارد.

برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  ۴۰y.ir  مراجعه نمایید.