مقاله شیمی درمانی، میزان شیوع

جنبه دیگر درمان بیمار، شیمی درمانی سنگین و طولانی مدت این نوع سرطان ها است که خود با عوارض مهمی همراه می باشد. در واقع با این درمان های سنگین شانس زنده ماندن این کودکان در پیشرفته ترین مراکز دنیا 50 تا 60 درصد است.
4-6-2-5. دیگر تومورهای سخت
تومور ویلمز یا نفروبلاستوم تومور بسیار شایعی در کودکان است . بالاترین میزان شیوع آن در سن 3 سالگی است. چون بلافاصله بعد از جراحی بیمار تحت درمان با الشعه و یا دارو قرار می گیرد، توضیح درمان برای خانواده ها بسیار ضروری است. پیش آگهی این بیماری نسبتا خوب است و بیش از 80 درصد این کودکان معالجه می شوند.
4-6-2-6. رابدومیوسارکوم
سارکون نسج نرم چهارمین نوع تومورهای سخت در اطفال است. با روشهای کنونی درمان (شیمی درمانی، رادیوتراپی و جراحی)حدود 50 تا 60 درصد این کودکان زنده می مانند.
4-6-2-7. رتینوبلاستوم
در این نوع تومور اغلب چشم کودک به خاطر خود بیماری ، یا به علت درمان از بین می رود. بنابراین ، خانواده ها را باید با چشم مصنوعی آشنا ساخت.
4-6-3. کودکان سرطانی
همه کودکان عزیز هستند و همه آنان سرمایه های جامعه کنونی ما می باشند حتی اگر مشکلات فراوانی برای سلامتی آنها وجود داشته باشد . باید کودکان را پرورش داد و باید آنان را آماده زندگی نمود تا ساختن جامعه خویش را شروع نمایند. در میان کودکان، بعضی از آنان از جمله کودکان خاص و سرطانی جهت آموزش ، درمان و مشاوره روحیآماده سازی برای زندگی اجتماعی روش خاصی، وقتی خاص، و توجهی خاص را می طلبند.
این کودکان بیش از احساس ترحم افراد جامعه به توجه و نشاط و اجتماع جمعی کودکانه نیازمند ندبه طوری که در صورت درست رفتار کردن با آنان امکان بهبودی آنها بیشتر می گردد.
کودکان سرطانی ، در سن رشد تحت عمل جراحی وسیعی قرار می گیرند، یا پرتو درمانی و شیمی درمانی می شوند که در مراحل مختلف بیماری اجتناب ناپذیر است. بدن در حال رشد که در معرض هجوم سرطان است و درگیر درمان آن می شود، باید یاد بگیرد که با معلولیتهای ناشی از آن بسازد.
درمان سرطان هفته ها یا ماهها به طول می انجامد و در این مدت عوارض جانبی گوناگونی ممکن است گریبانگیر بیمار شود. به عنوان مثال مشکلاتی مانند عفونت، احتمال خونریزی و آنمی خواهد داشت.
4-6-4. شناسایی بیماری کودکان
کودک در سه مرحله از بیماریش در معرض خطر عفونت قرار دارد، که این مسئله بیشتر در مورد لوسمی ها اتفاق می افتد:
الف – در زمان تشخیص و عود بیماری
ب – در زمان درمان های ایمونوساپرسیو(سرکوب کننده سیستم ایمنی).
ج – بعد از درمان های طولانی آنتی بادی.
خانواده ها باید از انتقال عفونت به داخل خانه جلوگیری کنند. حداقل کاری که می توان کرد رعایت بهداشت و شستن مرتب دستها است.
کودکان سرطانی
کودکان سرطانی
عوارض دیگر درمان سرطان عبارت اند از:
آنورکسی
از دست دادن اشتها نتیجه مستقیم شیمی درمانی و پرتودرمانی است که با تهوع و استفراغ همراه می شود. آنورکسی بدلایل زیر ممکن است پیش آید:
الف – به علت فیزیکی در اثر بیماری

                                                    .