مقاله هزینه های درمان، خلق و خوی کودک

ب – عدم میل به غذا در حین درمان
ج – تنش های محیط درمان
د – افسردگی
ه – مکانیسم اختیاری به علت فشارهای زیادی که بر بیمار وارد می شود.
و – برای نشان دادن خشم به والدین و تنبیه آنها که باعث بیماری او شده اند.
آلوپسییا ازدست دادن موی سر
یکی دیگر از اثرات دارو درمانییا پرتو درمانی است. البته موی همه کودکان نمی ریزد ولی بهتر است که خانواده بیمار و خود بیمار نسبت به ریزش مو آگاه باشند. والدین باید بهداشت موهای کودک را رعایت کنند.
گرد شدن صورت
استفاده کوتاه مدت از کورتیکواستروئیدها در رژیم دارویی لوسیم و لنفوم باعث به وجود آمدن صورت گرد در اطفال می شود که باید کاهش مصرف نمک رعایت گردد. شاید خانواه ها از صورت گرد خرسند گردند و آۀن را نشانه سالم بودن کودک بدانند و به این علت رنج کودک را از تغییر شکل نفهمند. والدین کودک باید از احساسات خود به راحتی با هم صحبت کنند و درک مشترکی از بیماری و عوارضش بیابند. استفاده از کورتون در ورحیه و خلق و خوی کودکان اثر می گذارد. گاهی احساس شادی دارند و زمانی افسرده هستند. والدین بی خبر از این دگرگون روحیه کودک، نگران می شوند.
اقدامات مفید جهت بهبود کودکان سرطانی
اقدامات مفیدکه می توان در جهت آشنا کردن کودک و والدین با نحوه درمان و درنتیجه پذیرش بهتر آن انجام داد از این قرارند:
– فراهم آوردن اطلاعات خواندنی و دیدنی برای بیمار و خانواده او در مورد تشخیص، درمان و برنامه های مراکز درمانی.
– آماده کردن گروههایی از والدین و افراد نیکوکار جهت سرگرم کردن بیماران، فراهم آوردن امکانات و کمک به پیشبرد برنامه های درمانی بیمارستان ها.
– کوشش در آماده کردن کودکان برای آزمایشهای درد آور با استفاده از روشهای خود آرامی و استفاده از شبیه سازی و دیگر برنامه های رویاروئی با بیماری
– برنامه های بازگشت به مدرسه، تدریس در بیمارستان ، آموزش پرسنل بیمارستان ها ، برنامه ریزی برای عیادت همکلاسی ها و معلم ها از کودک بیمار در بیمارستان
– بهترین برنامه های درمانی چه در هنگام معالجه در بیمارستان ، چه به صورت سرپایی ، نیاز به فضای دلچسب دارد. هم برای کودک و هم برا ی خانواده او ، فضای مناسب موجب کاهش اضطراب می شود. این فضا جای مفیدی برای نشان دادن واکنشها و ارج گذاشتن به شخصیت کودکان است.
– برنامه هایی برای کاهش مشکلات مالی و تامین هزینه های درمانی بیماران از طریق موسسه های خیریه
4 – 7 . درمانهای تکمیلی یا جانبی (Complementary therapy)
بسیاری ازافراد مبتلا به سرطان در پی کشف روشهای دیگری برای درمان می باشند .این روشها بروی روح وبدن و روان انسان تاثیر گذارند. این روشها جایگزین روشهای درمانی طبی نمیشوند ولی به این روشهاکمک میکنند این روشها می توانند استرس راکمترکرده، وعوارض ناشی ازاشعه درمانی وشیمی درمانی وعوارض ناشی از خود سرطان را کاهش دهند،واحساس سلامت راافزایش دهند . تعداد کمی از این روشهای درمانی دراین قسمت شرح داده میشوند.روشهای درمانی دیگری هم وجوددارد که در این رساله در رابطه با آنها بحث نمی شود ( مانند ،طنز،بررسی رویدادها و اخبار، ودرمان باحیوانات دست آموزوغیره). ( مکاریان ،1393)
4-7-1. بیوفیدبک یا پس خوراندن زیستی (Biofeedback)
شیوه‌ای تکمیل کننده و جایگزین برای دارو درمانی است که در آن می‌آموزیم عملکردهای بدن از جمله ضربان قلب را با کمک ذهن کنترل نماییم. در بیوفیدبک به حسگرهای الکتریکی وصل می‌شوید که به شما کمک می‌کند اطلاعاتی درباره بدن خود را دریافت و اندازه گیری نمایید، حسگرهای بیوفیدبک به شما می‌آموزد که چگونه تغییرات ظریف و ماهرانه‌ای در بدن خود، مثلاً آرام کردن برخی ماهیچه‌ها را بتدریج انجام دهید تا به آنچه می‌خواهید، برای مثال کاهش تنش، برسید.
در اصل بیوفیدبک وضعیت سلامت و عملکرد فیزیکی، به فرد قدرت استفاده از افکار برای کنترل بدن را می‌دهد. بیوفیدبک اغلب به عنوان یک شیوه آرمیدگی بکار می‌رود. (ویکی پدیا ، 1393)
diagram showing the feedback loop between person, sensor, and processor to help provide A
باتمرین در این زمینه شما میتوانید فعالیتهای بدن خودمانند ضربان قلب ، فشار خون وکششهای عظلانی را کنترل کنید این سیستم طوری طراحی شده که هرگاه بدن شما احساس فشار ویا آرامش میکند آنراحس کرده و به صورت علایمی مانند یک علامت صوتی یا یک جراغ چشمک زن به شما نشان میدهد . به شما اطلاع می دهد.نهایتا ، شما میتوانید واکنشهایی که سبب آرامش شما میشود بدون استفاده از دستگاه را فرا گیرید.

                                                    .