پایان نامه ارشد درباره رفتارهای ضد اجتماعی، بانکداری الکترونیکی

گشت‌های پلیس باید در طول شبانه روز افرادی را که در پارکها، محله‌ها، مکان‌های تجاری در حال ولگردی و پرسه زنی هستند، تحت کنترل خود قرار دهد؛
پرسنل‌های سازمان‌های پلیس باید به دقت در مورد نیازهای سالمندان آموزش داده شوند؛
شب گردی‌های دوستانه در محل سکونت سالمندان باید از سوی نیروی پلیس آغاز شود؛
پلیس باید آن دسته از اعضای خانواده که اعضای خانواده را مورد بی توجهی و سوء رفتار خود قرار می دهند به شدت تحت تعقیب خود قرار دهد؛
پلیس باید برای درک بهتر مسائل و مشکلات مربوط به سالمندان، آماری از جرائمی که علیه آنها ارتکاب پیدا می‌کند را به طور جداگانه تهیه کند؛
پلیس از طریق مشارکت گروه‌های داوطلب و همچنین همکاری افراد سالمند، برنامه‌های ویدئویی در خصوص نیازها و حقوق ویژه سالمندان و همچنین شیوه جبران خسارت آنها، تهیه کند و از طریق کانال‌های تلویزیونی به نمایش گذارد.
بند نخست ) برنامه جامعه امن تر برای سالمندان
در تاسمانی، برنامه ایجاد جامعه امن تر برای سالمندان از سوی پلیس ارائه شده است که در بردارنده اطلاعاتی پیرامون مواردی همچون آرامش و امنیت خاطر در محله‌ها، ایمن‌سازی خانه‌ها و امنیت در وسایل حمل و نقل عمومی می‌باشد. این برنامه به طور خاص ارائه مشاوره در خصوص مسائل امنیتی به شهروندان مسن را هدف خود قرار داده است. نمایندگان برنامه مزبور به طور منظم در میان گروه‌هایی از سالمندان حضور پیدا کرده و پیرامون موضوعات متنوعی با آنها گفت و گو می‌کند. مسائلی از قبیل :
وضع قانونی در خصوص سر و صدا و شلوغی بیش از اندازه در محله‌ها؛
بانکداری الکترونیکی؛
اقدامات احتیاطی و امنیتی در هنگام استفاده از دستگاه‌های خودپرداز؛
روش‌های برای حمل کیف‌های دستی و کیف پول در هنگام حضور در خیابان و وسایل حمل و نقل همگانی؛
رفتارهای محتاطانه در هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی؛
طرز استفاده از تلفن‌های اضطراری در هنگام خطر.
در غرب استرالیا نیز، انجمن حمایت از سالمندان و سازمان پلیس بودجه‌ای را برای تهیه برنامه‌های آموزشی در خصوص چگونگی استفاده از تکنولوژی‌های نوین نظیر بانکداری الکترونیکی و خرید‌های اینترنتی که با مسائل امنیتی همراه است، اختصاص داده اند.
بند دوم) نگهبانان محله
نگهبانان محله در بسیاری از مناطق نقش خود را فراتر از گشت زنی و مبارزه با رفتارهای ضد اجتماعی به منظور ترتیب دادن اموری برای اقشار آسیب پذیر جامعه، نظافت و تبدیل کردن منطقه به مکان بهتری برای زندگی، تسری داده اند. تدابیری شامل پاک کردن نقاشی‌های و شعارهای روی دیوارهای مکان‌های عمومی، گزارش وندالیسم و زباله ریختن، همکاری برای حمل و جا به جایی اتومبیل‌های رها شده می‌باشد. آنان با همکاری با مردم محله می‌توانند مسائلی را که بر منطقه اثر می گذارد بشناسند و برای یافتن راه حل‌های آن با مردم همکاری کند.
از آن جایی که سالمندان اغلب اوقات در خانه‌های خود به سر می برند حضور نگهبانان در محله آنها در ایجاد احساس امنیت آن‌ها برای بیرون آمدن از خانه‌هایشان بسیار موثر است. بنابراین پلیس می‌تواند با کمک و همکاری سالمندان، مکان‌هایی که در معرض خطر جرم و جنایت می‌باشند و بخش عمده ای از جمعیت سالمندان بازنشسته به همراه همسران خود یا به تنهایی در آن مکان‌ها سکونت دارند را شناسایی کند و حضور نگهبانان محله را در آن نقاط گسترش دهد.
در انگستان برنامه نگهبانان محله از سوی دولت مورد ارزیابی قرارگرفت و نوزلی به عنوان نمونه ای از عملکرد مطلوب در کاهش ترس از جرم شناسایی شد. نگهبانان محله با شهروندان آسیب پذیر به ویژه سالمندان ارتباط برقرار کرده و برنامه‌هایی جهت مشارکت آنها در فعالیت‌های اجتماعی ترتیب دادند. به نظر می رسد این برنامه راه حل مناسبی برای مهار ترس از جرم و محرومیت اجتماعی سالمندان باشد. از آثار این برنامه می توان به ارتقاء احساس امنیت در میان شهروندان به ویژه سالمندان و همچنین بهبود وضعیت گذرگاه‌ها، روشنایی خیابان‌ها و کاهش پرسه زنی و قلدری در محله‌ها اشاره کرد.
بند سوم ) اجرای برنامه امنیت خانه به خانه
یکی از راهبردهای کاهش ترس از جرم این است که دریابیم در منطقه‌ای خاص، کدام دسته از افراد، ترس بیش تری را احساس می‌کنند و سپس در راستای کاهش ترس آنها تلاش کنیم. یک نمونه از این راهبرد، برنامه امنیت خانه به خانه است که وزارت مسکن و سازمان پلیس کوئینزلند، سرمایه گذاری این برنامه را بر عهده گرفتند. پروژه مزبور در 32 حومه شهر بریزبن با دقت به اجرا درآمد، این برنامه تأمین امنیت افراد بالای 60 سال را هدف قرار داده است. برنامه ملاقات خانه به خانه توسط مأموران پلیس اجرا می‌شود، آنها در مورد مسائلی مانند امنیت و پیش گیری از جرم به سالمندان مشاوره‌هایی را ارائه می دهند، البته این برنامه تنها در صورت درخواست صاحب خانه به اجرا درمی آید. مزیت عمده این برنامه ارائه توصیه‌هایی مناسب در جهات حل نیازهای فردی سالمندان و اصلاح سبک زندگی آنها می‌باشد، هر چند هنوز مشخص نشده است که این برنامه تا چه حد در کاهش ترس در میان سالمندان موفق بوده است.
در استرالیای جنوبی نیز برنامه حمایت‌های خانه به خانه با سرمایه‌گذاری بخش خدمات انسانی طرح ریزی شده و توسط پلیس و شورای محلی به اجرا درآمده است. این پروژه توصیه‌های امنیتی را به همراه نصب تجهیزات ایمنی برای صاحب خانه‌های سالمند فراهم می‌کند. برنامه حمایت‌های خانه به خانه برای مساعدت و حمایت از افراد ضعیف، سالمند، ناتوان، سرپرستان افراد سالمند و یا افرادی که از نظر مالی محروم هستند، طراحی شده است. در سال 1989 آگاهی و اطلاعاتی درخصوص ایمنی خانه‌ها و امنیت شخصی افراد سالمند، از طرق زیر ارائه شد :

                                                    .